Pranie mikrofibr

Pranie mikrofibr

Ściereczki czyszczące z mikrofibry to jedno z najlepszych dostępnych narzędzi do czyszczenia karoserii samochodowych. Te ściereczki z powodzeniem zastępują ręczniki, chroniąc lakier samochodu przed zarysowaniami i brudem. Jednak nawet najlepsze ściereczki z mikrofibry sprawdzą się tylko wtedy, gdy będziesz o nie właściwie dbać. Jak czyścić ściereczki z mikrofibry, aby jak najdłużej cieszyć się ich miękkością i doceniać ich funkcjonalność?

Pranie mikrofibry, czyli jak prać ściereczki do auta

Mikrofibra to mieszanka poliamidu i poliestru, która powoduje, że ręczniki szybkoschnące z mikrowłókna są tak wytrzymałe. Aby tkanina długo pozostała miękka, powinna być właściwie pielęgnowana.

Niezbyt zabrudzone ściereczki z mikrofibry możesz prać w zimnej wodzie. Ściereczki mające silniejsze zabrudzenia oraz pozostałości wosków możesz prać w pralce automatycznej z użyciem detergentu do prania mikrofibr. Zaleca się pranie mikrofibry oddzielnie, w przeciwnym razie ściereczki będą przyciągać kłaczki z innych tkanin. Nie powinieneś też prać ściereczki mocno zabrudzonej z ręcznikami przeznaczonymi do polerowania wosku.

 

Płyn do prania mikrofibr

Mikrofibra ma ultracienkie włókna 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Dlatego tkanina ta wymaga specjalnych detergentów. Do prania mikrofibr nie używaj płynów zmiękczających. Zwykłe płyny do prania czy płukania pozostawiają na tkaninie powłokę, która w niektórych przypadkach jest w stanie pozbawić mikrowłókna ich właściwości.

Profesjonalne środki do prania ściereczek z mikrofibry

Specjalne detergenty do prania mikrofibry pomagają zachować jej właściwości oraz przywracają jej chłonność. Regularnie stosowane do prania znacznie wydłużają żywotność ściereczek.

Jak prać ręczniki z mikrofibry?

Jak prać ręcznik z mikrofibry? Ręczniki z mikrowłókien są mocne i trwałe, jednak źle pielęgnowane tracą swoje właściwości.

Najpierw wypłucz ściereczki z mikrofibry z drobinek piasku. Temperatura, w jakiej możesz prać mikrofibrę, nie powinna przekraczać 40°C. Do czyszczenia mikrofibry nie stosuj zwykłych detergentów — mogą źle wpłynąć na miękkość włókien, powodując utratę przyczepności i rysowanie lakierowanych powierzchni. Pod żadnym pozorem do płukania mikrowłókien nie używaj płynów zmiękczających, nie używaj wybielaczy, ani środków odplamiających (możesz prać ręcznik w pralce automatycznej).

Pierz mikrofibrę w specjalnie do tego przeznaczonych płynach do prania, susz w stanie rozwieszonym w umiarkowanej temperaturze.

scroll up