Wiadra i Separatory

Wiadra detailingowe i Separatory zanieczyszczeń

Regularne mycie samochodu to świetny sposób, aby Twój samochód wyglądał jak nowy, zwłaszcza jeśli poświęcisz czas, aby zrobić to sam. Ale wystarczy jeden błąd przy użyciu niewłaściwych produktów, narzędzi lub technik czyszczenia, aby zarysować lakier. Na szczęście, dzięki właściwym produktom do detailingu, możesz zapobiec zarysowaniu powierzchni lakieru swojego pojazdu i uzyskać świetne efekty. Oprócz rękawicy myjącej, myjki czy ściereczki z mikrofibry, będziesz potrzebować wiadra i osłony przed brudem, zwanego separatorem, aby odfiltrować zanieczyszczenia z wody.

Wiadro detailingowe z separatorem

W zależności od stopnia zabrudzenia samochodu być może będziesz musiał częściej zanurzać rękawicę, aby zapobiec gromadzeniu się brudu, który mógłby porysować lakier. Jeśli myjesz szczególnie brudny samochód, kontroluj stopień zabrudzenia wody i w razie potrzeby wylej roztwór czyszczący i ponownie napełnij wiadro detailingowe. Korzystając z wiadra detailingowego z separatorem, nie musisz martwić się o to, że drobiny piasku będą dostawać się na wypłukaną rękawicę. Jedyną rzeczą, którą tak naprawdę powinieneś kontrolować, jest to, czy woda w wiadrze nie jest zbyt brudna i nie pozostawi na lakierze zacieków.

Separator zanieczyszczeń do wiadra

Gdy po umyciu każdego fragmentu samochodu dokładnie płuczesz rękawicę w wiadrze, do wody trafiają cząsteczki ścierne. Aby nie dostawały się one z powrotem na rękawicę i nie zagrażały pielęgnowanemu lakierowi, użyj separatora zanieczyszczeń do wiadra detailingowego. Separator spowoduje, że brud lub piasek, który dostanie się do wiadra, osiądzie na dnie, a tym samym zostanie skutecznie odseparowany od wody, w której płuczesz rękawicę. Separator zanieczyszczeń pomaga również skutecznie pozbyć się drobin z myjek i szczotek.

Separatory brudu i rękawice — udane połączenie

Wybierając akcesoria do mycia detailingowego, rozważ kupno właściwych produktów. Przydatna jest odpowiednia rękawica oraz wiadro detailingowe zaopatrzone w separator brudu. Takie połączenie umożliwi skuteczne i bezpieczne umycie pojazdu.

Rękawica do detailingu jest specjalnie zaprojektowana do unoszenia i blokowania brudu głęboko we włóknach. Gdy zostanie wypłukana w wiadrze, drobinki brudu opadną na dno i zostaną odseparowane od wody, której będziesz używać. Zmniejsza to ryzyko przeciągania zanieczyszczeń po powierzchni lakieru. Tradycyjna gąbka nie ochroni karoserii, po prostu przeniesie brud. Jeśli do tego w wodzie krążyć będzie piasek i inne elementy ścierne, musisz liczyć się z zarysowaniami i stopniowym matowieniem lakieru.

scroll up