Lakiery do zderzaków i tworzyw sztucznych

Lakiery do zderzaków i tworzyw sztucznych

Części samochodów z tworzyw sztucznych mają to do siebie, że z czasem się zużywają, psując wizualny efekt nawet najlepiej wyczyszczonego samochodu. Mają tendencję do blaknięcia i oksydowania, szczególnie jeśli samochód nie jest już najnowszy. Jeśli nie chcesz, aby efekty Twoich prac detailingowych zepsuły zarysowania i nierówny kolor, użyj lakieru do malowania elementów plastikowych w samochodzie. Możesz nimi polakierować wykonane z tworzyw sztucznych elementy lusterek, listew wykończeniowych i zderzaki. Po pierwsze, pozwoli to odmłodzić wygląd samochodu, a po drugie zabezpieczy powierzchnie plastikowe przed dalszym zużywaniem.

Strukturalny lakier do plastiku

Lakier strukturalny do tworzyw sztucznych to szybkoschnąca i dająca trwały efekt farba. Sprawdzi się szczególnie dobrze na zderzakach, na których pozostawi atrakcyjną strukturę imitująca powierzchnię plastiku, która będzie również trwała. Co ważne, lakier strukturalny nie wymaga użycia podkładu — ta szczególna farba może być nanoszona bezpośrednio na plastik. Po prostu nanieś lakier strukturalny na jego powierzchnię po uprzednim oczyszczeniu i odtłuszczeniu. Więcej informacji znajdziesz w opisie wybranego lakieru strukturalnego.

Lakier do malowania zderzaków plastikowych

Do malowania zderzaków plastikowych należy używać farby specjalnie do tego przeznaczonej. Charakterystyczne dla niej jest to, że jest to dobrze wiążąca farba, której z powodzeniem możesz użyć także do innych elementów plastikowych. Lakier do malowania zderzaków jest z reguły preparatem jednoskładnikowym, termoplastycznym. Do wyboru masz dwa najpopularniejsze kolory: szary oraz czarny. Powstała w wyniku malowania powłoka jest matowa.

Lakier w sprayu do elementów plastikowych

Złe warunki drogowe i pogodowe z czasem skutkują pogorszeniem estetyki pojazdu. Farba w sprayu do tworzyw sztucznych może poprawić wygląd Twojego samochodu, ożywiając jego plastikowe elementy. Farby samochodowe do elementów plastikowych zawierają składniki, w tym rozpuszczalniki, które nie uszkadzają elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Co ważne, farb tego typu możesz z powodzeniem używać do innych tworzyw sztucznych w domu lub ogrodzie. Produkt pozostawia matową jedwabną powierzchnię, która jest odporna na wodę, a także drobne uderzenia np. wywoływane przez drobne kamyki odpryskujące z jezdni.

Sposób użycia każdej farby do malowania zderzaków i innych elementów plastikowych jest dokładnie opisany w specyfikacji konkretnego produktu.

scroll up