Czyszczenie klimatyzacji

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej

Układ klimatyzacji samochodowej może łatwo gromadzić bakterie, które są szkodliwe zarówno dla klimatyzacji, jak i dla zdrowia. Z upływem czasu i w zawiązku z brakiem odpowiedniej konserwacji w klimatyzacji Twojego samochodu może zacząć rozwijać się pleśń, grzyby i mikroorganizmy. Gdy we wnętrzu samochodu odczuwasz nieprzyjemny zapach, to znak, że czas na odgrzybianie klimatyzacji samochodowej.

Czyszczenie wentylacji w samochodzie

Pleśń i grzyby to powszechne problemy układu klimatyzacji. Są źródłem bakterii, przyczyną brzydkiego zapachu i problemów ze zdrowiem. Pojawiają się i rosną z powodu wilgoci (spowodowanej kondensacją lub wyciekiem wody) oraz braku przepływu powietrza. To przykre, ale Twój klimatyzator staje się wylęgarnią pleśni, zwłaszcza gdy jest włączony.

Dlatego należy regularnie przeprowadzać czyszczenie klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie klimatyzacji oraz czyszczenie klimatyzacji można zlecić serwisowi. Wbrew pozorom samodzielne odgrzybianie klimatyzacji nie należy jednak do trudnych zadań. Należy zaopatrzyć się we właściwe preparaty oraz mieć trochę czasu.

Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej

Ponieważ klimatyzator samochodowy jest zawsze narażony na działanie kurzu, brudu i wilgoci, to normalne, że w jego wnętrzu namnażają się bakterie. Możesz jednak zrobić coś, aby pozbyć się powszechnych przyczyn bakterii i mikroorganizmów, takich jak pleśń i brud. Możesz użyć antybakteryjnego sprayu do dezynfekcji klimatyzacji samochodowej, który pozwala tymczasowo pozbyć się bakterii z samochodu.

Samodzielne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Czy można samodzielnie wyczyścić i odgrzybić klimatyzację samochodową? Jeśli sen z powiek spędza Ci pytanie, ile kosztuje odgrzybianie klimatyzacji, prawdopodobnie zainteresuje Cię sposób na samodzielne czyszczenie klimatyzacji samochodowej. Jak to zrobić, by układ klimatyzacji samochodowej był długo sprawny, a wnętrze auta było wolne od pleśni i grzybów? Odgrzybianie klimy wymaga użycia właściwych preparatów.

Preparaty do odgrzybiania klimatyzacji

Chcesz oczyścić klimatyzację samochodową? Przede wszystkim skorzystaj z profesjonalnych środków czyszczących i odgrzybiających. Ważny jest również prawidłowy sposób ich użycia, ponieważ tylko wtedy masz gwarancję, że dezynfekcja klimatyzacji przyniesie pożądany efekt. Pianka wymaga dokładnego rozprowadzenia — powinna dostać się do kanałów wentylacyjnych.

Przy okazji pomyśl też o wymianie filtra kabinowego. Do dezynfekcji i odświeżania klimatyzacji polecamy specjalny spray, który wyczyści wnętrze pojazdu z bakterii, grzybów i nieprzyjemnych zapachów bez Twojego udziału.

scroll up